Notice: Undefined index: prigod in /data/www/www.burv.sk/_admin/.md5 on line 234
Kňazský deň v Rožňave spojený s diakonskou vysviackou | Rímskokatolícka cirkev
Biskupstvo Rožňava
Čo na dnes?
Štvrtok, 19. 10. 2017, 23:49 hod.
 liturgická farbaliturgická farbaliturgická farba Štvrtok 28. týždňa v Cezročnom období alebo Svätých Jána de Brébeuf a Izáka Joguesa, kňazov, a ich spoločníkov, mučeníkov alebo Svätého Pavla z Kríža, kňaza (ľubovoľná spomienka) 
Dnešné liturgické texty
Diecézne centrum mládeže sv. Jána Pavla II.

Diecézne centrum mládeže sv. Jána Pavla II.
Biblická olympiádaBiblická olympiáda

Kontakt
Rímskokatolícka cirkev
biskupstvo Rožňava
Nám. baníkov 20
048 01 ROŽŇAVA
tel: 058 / 78 77 201
fax: 058 / 78 77 210
email: roznava@kbs.sk

Kňazský deň v Rožňave spojený s diakonskou vysviackou

erb_mitraV stredu 7. decembra 2016 bude v Rožňave celodiecézne stretnutie kňazov s diecéznym biskupom Mons. Stanislavom Stolárikom. Zároveň pri svätej omši bude udelený posvätný rád diakonátu kandidátovi Martinovi Bundovi z Revúcej. Všetci ste srdečne vítaní!

Slávenie sa začne o 10:00 hod. v Kostole svätej Anny (františkánsky kostol), odkiaľ pôjdeme v procesii do katedrály. Po skončení svätej omše spojenej s obradmi vysviacky sa procesia vráti do kostola sv. Anny. Následne na nádvorí biskupského úradu bude požehnaná socha Panny Márie Fatimskej ako pamiatka na prežívanie 100. výročia fatimských zjavení.

Info pre kňazov: liturgická farba – biela; parkovanie je možné na BÚ a v areáli ihriska bratov saleziánov v blízkosti katedrály; POZOR: Námestie baníkov bude kvôli vianočným trhom v dňoch 6. – 8. decembra 2016 uzavreté – na BÚ sa dostanete Čučmianskou Dlhou ulicou (obojsmerná prevádzka) a ku katedrále Betliarskou ulicou (len po katedrálu).