Notice: Undefined index: prigod in /data/www/www.burv.sk/_admin/.md5 on line 234
Mons. Stanislav Stolárik ďakoval s celou diecézou za Mimoriadny svätý rok milosrdenstva | Rímskokatolícka cirkev
Biskupstvo Rožňava
Čo na dnes?
Štvrtok, 19. 10. 2017, 23:41 hod.
 liturgická farbaliturgická farbaliturgická farba Štvrtok 28. týždňa v Cezročnom období alebo Svätých Jána de Brébeuf a Izáka Joguesa, kňazov, a ich spoločníkov, mučeníkov alebo Svätého Pavla z Kríža, kňaza (ľubovoľná spomienka) 
Dnešné liturgické texty
Diecézne centrum mládeže sv. Jána Pavla II.

Diecézne centrum mládeže sv. Jána Pavla II.
Biblická olympiádaBiblická olympiáda

Kontakt
Rímskokatolícka cirkev
biskupstvo Rožňava
Nám. baníkov 20
048 01 ROŽŇAVA
tel: 058 / 78 77 201
fax: 058 / 78 77 210
email: roznava@kbs.sk

Mons. Stanislav Stolárik ďakoval s celou diecézou za Mimoriadny svätý rok milosrdenstva

imgp1862Poďakovanie za Mimoriadny svätý rok milosrdenstva v Rožňavskej diecéze v nedeľu 13. novembra 2016 bolo zároveň spojené s vysluhovaním sviatosti birmovania. Slávnostnej svätej omši v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie predsedal Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup; koncelebrovali duchovní správcovia oboch rožňavských farností a kňazi – aulisti rožňavskej diecéznej kúrie.

Dvadsiatich piatich kandidátov na prijatie tejto sviatosti, medzi nimi jednu dospelú veriacu, otcovi biskupovi predstavil don Ján Čapla SDB, administrátor farnosti Rožňava-Juh, ktorý vyzdvihol ich snahu počas prípravy i záverečné „birmovné maturitné skúšky“, v ktorých birmovanci podľa jeho slov výborne obstáli.

Mons. Stanislav Stolárik vo svojom príhovore vyzval dvadsiatich piatich kandidátov, medzi ktorými bola aj jedna dospelá žena, aby napredovali na ceste viery a vytrvali na nej:

„A vtedy, keď pocítite vlastnú slabosť, spomeňte si na Rok milosrdenstva, že cesta k milosrdnému Pánovi je otvorená a on je ten, ktorý prijíma každého, aby nás pozdvihol a znova posilnil na tejto púti.“

Na príklade svätca dňa, sv. Stanislava Kostku, „ktorý prejavil svoju vernosť Pánovi v malých veciach a stal sa veľkým“, všetkým prítomným pripomenul, že „hoci mozaika sa skladá z malých kamienkov, z maličkostí, samotná mozaika – ako hovorieval Michelangelo – už nie je maličkosť. Podobne aj život každého človeka je poskladaný z takzvaných maličkostí, ale samotný život už nie je maličkosť. Samotný život ukazuje v plnosti to, z čoho sú, alebo aké sú práve tieto maličkosti. A kiežby silou práve týchto maličkostí rástla krása obrazu nás všetkých.“

Záverečné obrady svätej omše sa niesli v duchu poďakovania Pánovi za duchovné dobrodenia jubilejného roka prostredníctvom mariánskeho chválospevu Magnifikat a slávnosť zakončilo požehnanie otca biskupa a pápežská hymna.

Fotografie: Štefan Fábián