Notice: Undefined index: prigod in /data/www/www.burv.sk/_admin/.md5 on line 234
Kópia ikony Salus populi romani v Úhornej | Rímskokatolícka cirkev
Biskupstvo Rožňava
Čo na dnes?
Štvrtok, 19. 10. 2017, 23:49 hod.
 liturgická farbaliturgická farbaliturgická farba Štvrtok 28. týždňa v Cezročnom období alebo Svätých Jána de Brébeuf a Izáka Joguesa, kňazov, a ich spoločníkov, mučeníkov alebo Svätého Pavla z Kríža, kňaza (ľubovoľná spomienka) 
Dnešné liturgické texty
Diecézne centrum mládeže sv. Jána Pavla II.

Diecézne centrum mládeže sv. Jána Pavla II.
Biblická olympiádaBiblická olympiáda

Kontakt
Rímskokatolícka cirkev
biskupstvo Rožňava
Nám. baníkov 20
048 01 ROŽŇAVA
tel: 058 / 78 77 201
fax: 058 / 78 77 210
email: roznava@kbs.sk

Kópia ikony Salus populi romani v Úhornej

IMG_0039Púť ku cti Panny Márie Snežnej v Úhornej sa tento rok konala 6. a 7. augusta. Na toto miesto už vyše 200 rokov prichádzajú pútnici z celej Rožňavskej diecézy, ale aj z ďalekého okolia. Tento rok bola púť výnimočná. Pútnici, prevažne mladí ľudia, ktorí sa zúčastnili na Svetových dňoch mládeže (SDM) v Krakove, na toto miesto priniesli kópiu obrazu „Salus populi romani“. Po celej diecéze putovala počas dekanátnych stretnutí mládeže ako poďakovanie za SDM a každú pomoc, ktorú po stáročia Matka Božia preukazovala veriacim diecézy.

Mladí začali putovať pešo už v sobotu ráno z Rožňavy a Smolníka; všetci ostatní začali napĺňať priestor v prírode okolo pútnickej kaplnky v popoludňajších hodinách. Otváracej svätej omši v sobotu predsedal miestny správca farnosti vdp. Martin Keruľ, ktorý poukázal na reálnu pomoc Matky Božej – na množstvo nezverejnených zázrakov v životoch ľudí, ktoré sa na príhovor Panny Márie na tomto mieste udiali. Nasledoval celonočný program modlitieb, spevov a pobožností. Púť vyvrcholila svätou omšou v nedeľu, ktorej predsedal rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik. V príhovore pripomenul úzku duchovnú spätosť tohoto pútnického miesta, rožňavskej katedrály, kde sa nachádza historická kópia obrazu „Salus populi romani“, ktorú v diecéze voláme „Panna Mária Rožňavská“ a baziliky Santa Maria Magiore, kde je originál tohoto obrazu. Vyjadril vďačnosť Bohu za SDM, za mladých spolupútnikov a poukázal na konkrétnosť pomoci Panny Márie v živote človeka. Po svätej omši biskup Stolárik zveril celú diecézu Panne Márii Rožňavskej a inštaloval kópiu spomenutého obrazu v miestnej pútnickej kaplnke.

fotky: Tu