Biskupi diecézy
rožňavský diecézny biskup:
Mons. Vladimír Filo

Kontakt
Svetové dni mládeže 2013

Príprava na SDM2013 v rožňavskej diecéze.

Vyhľadávanie

Obnova a  posviacka kaplnky sv. Vendelína vo farnosti Kokava nad Rimavicou

02     V nedeľu 16. októbra 2011 o 14.30 hod. sa zišli veriaci v kaplnke Sedembolestnej Panny Márie vo filiálke Havrilovo pri príležitosti obnovy kaplnky sv. Vendelína na križovatke medzi Havrilovom a Drahovou. Slávnosť začala sv. omšou, ktorú celebroval miestny duchovný otec Vdp. Jozef Bednárik. Pri sv. omši sme ďakovali za úrodu ktorú nám Boh požehnal tento rok a bola posvätená nová socha sv. Vendelína, patróna poli a dobytka.  Následne, v sprievode asi 80-tich pútnikov, bola prenesená do obnovenej kaplnky, ktorú duchovný otec taktiež posvätil.

01     Kaplnku dal postaviť v roku 1913 na svojom pozemku roľník Martin Bystriansky. Bola zasvätená sv. Vendelínovi. Jeho soška odolala pohnutým časom oboch svetových vojen, ale okolo roku 1970 bola vandalmi odstránená. Jeden z pravnukov M. Bystrianskeho prišiel s myšlienkou kapličku obnoviť a vrátiť do nej sošku sv. Vendelína. K tejto myšlienke sa pridali aj ostatní potomkovia uvedeného rodu. Medzi pútnikmi, boli aj rehoľné sestry Svätého kríža z farnosti sv. Vendelína v Zuberci na Orave, ktorá ako jediná na Slovensku má relikviár s ostatkami tohto svätca.
     Veríme, že každý pocestný, ktorý bude týmto malebným krajom Slovenska prechádzať, sa rád pristaví pri sv. Vendelínovi a nájde si aspoň chvíľku času na Boha a svoju dušu.

text: Rodina Laššákova
foto: Pavol Vránsky

Autor: vložené | Vydané dňa 22. 10. 2011 | 2090 prečítaní | zaslat inf. email | tlačiť clánok
Dnes je nedeľa 7. februára 2016
Meniny: Vanda
Zajtra: Zoja

Rozšírené menu
Posledné dokumenty na stiahnutie
Dekanátne stretnutie mládeže
Kokava nad Rimavicou

Ľudové misie v Krompachoch

Slávnostná sv. omša ďakovania a prosieb

www.roznava.rcc.sk
Update: 01.04.2008
Copyright @ mk 2008


Administrator

Optimalizované pre rozlíšenie
1024 x 768 a viac