Notice: Undefined index: prigod in /data/www/www.burv.sk/_admin/.md5 on line 234
Rožňavská DOMKA si pripomenula 25. výročie svojho pôsobenia | Rímskokatolícka cirkev
Biskupstvo Rožňava
Čo na dnes?
Štvrtok, 19. 10. 2017, 23:42 hod.
 liturgická farbaliturgická farbaliturgická farba Štvrtok 28. týždňa v Cezročnom období alebo Svätých Jána de Brébeuf a Izáka Joguesa, kňazov, a ich spoločníkov, mučeníkov alebo Svätého Pavla z Kríža, kňaza (ľubovoľná spomienka) 
Dnešné liturgické texty
Diecézne centrum mládeže sv. Jána Pavla II.

Diecézne centrum mládeže sv. Jána Pavla II.
Biblická olympiádaBiblická olympiáda

Kontakt
Rímskokatolícka cirkev
biskupstvo Rožňava
Nám. baníkov 20
048 01 ROŽŇAVA
tel: 058 / 78 77 201
fax: 058 / 78 77 210
email: roznava@kbs.sk

Rožňavská DOMKA si pripomenula 25. výročie svojho pôsobenia

Domka Rožňava 25 rokov - 19.11.2016DOMKA – Združenie saleziánskej mládeže v Rožňave – si pripomenula strieborné jubileum svojho pôsobenia v tomto meste. Svätú omšu pri príležitosti jej 25-ročného jubilea celebroval Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup, v sobotu 19. novembra 2016 v Kostole sv. Františka Xaverského v Rožňave za prítomnosti početnej saleziánskej rodiny. Koncelebrovali kňazi saleziánskej komunity v Rožňave a ďalší kňazi.

Vo svojej homílii otec biskup poďakoval za požehnané pôsobenie DOMKY a saleziánskych spolupracovníkov, pričom zdôraznil, že evanjelizácia najmä u detí a mládeže nemá a nemôže byť iba filantropiou, ktorá sa končí na cintoríne, ale má byť sprevádzaná prejavmi milosrdenstva, ktoré ide za cintorín. 

V závere svätej omše Mons. Stanislav Stolárik symbolickou ružou poďakoval rehoľným sestrám – saleziánkam za ich obetavosť pri vedení krízového centra pre deti a za všetok ich doterajší apoštolát a DOMKE venoval tortu privezenú v detskom vozíku.

Po svätej omši nasledovalo slávnostné agapé v saleziánskom dome, ktorému predchádzalo premietanie fotografií a videozáznamov z histórie rožňavskej DOMKY.

Fotogaléria: Mariana Michalková