Rímskokatolícka cirkev | Biskupstvo Rožňava

Vysielacia sv. omša v Hnúšti

Dňa 15. decembra 2018 celebroval rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik v kostole Povýšenia svätého Kríža v Hnúšti vysielaciu svätú omšu pre koledníkov Dobrej noviny. Zúčastnili sa jej koledníci Dobrej noviny z viacerých farností rožňavskej diecézy, ktorí si prišli pre požehnanie, aby takto vyslaní zaniesli mnohým ľuďom radostnú zvesť o narodení nášho Spasiteľa. V homílii sa otec biskup prihovoril deťom aj dospelým a povzbudil ich, aby mali otvorené oči a srdcia na Božie pôsobenie, ktorým Boh skrze človeka vstupuje do ľudskej spoločnosti a koná veľa dobra a zázrakov. Na záver im udelil požehnanie ku koledovaniu. Každá farnosť so sebou priniesla aj obetné dary – trvanlivé potraviny – ktoré budú odovzdané Domovu sociálnych služieb v Klenovci.
Po sv. omši bol pre všetkých pripravený obed, po ktorom nasledovali aktivity pre deti v kultúrnom dome. Každé dieťa si po workshopoch so sebou odnieslo vlastnoručne vyrobený Betlehem alebo ozdobu na stromček.
Na záver sa všetkým prihovoril dobrovoľník, ktorý pôsobil v Afrike, aby nám myšlienku Dobrej noviny viac priblížil.

Mgr. Lucia Grešková

[ngg src="galleries" ids="83" display="basic_slideshow" gallery_width="960" gallery_height="720" arrows="1" transition_style="slide" thumbnail_link_text="ukazat vsetky foto"]