Rímskokatolícka cirkev | Biskupstvo Rožňava

Sv. omša 2. februára 2021 z Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave celebrovaná rožňavským biskupom Mons. Stanislavom Stolárikom v priamom prenose

Sviatok Obetovania Pána (2. februára) sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Deň zasväteného života. Už tradične sa v tento deň alebo pred či po tomto sviatku, biskupi stretávajú s rehoľníkmi a rehoľníčkami pôsobiacimi na území ich diecéz.
Tento rok bolo stretnutie zasvätených Rožňavskej diecézy plánované na 6. februára (2021). Z dôvodu pandemickej situácie nie je možné uskutočniť toto stretnutie, preto rožňavský otec biskup Mons. Stanislav Stolárik napísal zasväteným list pod názvom Slovo pastiera (6) v čase pandémie.
Duchovne sa však so všetkými zasvätenými a veriacimi zjednotí pri slávení sv. omše 2. februára 2021 o 18,00 v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave, ktorú bude celebrovať bez účasti veriacich. Bude však možné sledovať ju v priamom prenose na stránkach: 
a takto sa duchovne spojiť a "na diaľku" prežiť sv. omšu.
Pri nej bude aj obnova krstných sľubov a modlitba Sv. Otca Jána Pavla II. k Nazaretskej rodine v deň vyvrcholenia modlitbovej iniciatívy "Vytvorme Nazaretský dom".