Rímskokatolícka cirkev | Biskupstvo Rožňava

Bohoslovci rožňavskej diecézy vo Fatime

V dňoch 30.januára - 03. februára 2018 sa bohoslovci rožňavskej a košickej diecézy zúčastnil spolu s predstavenými Kňazského seminára v Košiciach púte vo Fatime. Mali možnosť tak ešte hlbšie pochopiť fatimské posolstvo a nadviazať na predchádzajúci rok 2017 ktorý bol v Rožňavskej diecéze zasvätený Nepoškvrnenému srdcu Panny Márie.

Každé ráno spoločne boli účastní slávenia svätých omší v Kaplnke zjavenia Panny Márie, vždy večer sa zúčastnili na spoločnej modlitbe medzinárodného posvätného ruženca spojeného so sviečkovým sprievodom. Zaujímavou bola aj prehliadka areálu, Bazilika s hrobmi svätých Františka a Hyacinty a tiež sestry Lucie. Duchovný program obohatila Krížová cesta z Fatimy do dedinky Aljustrel, kde peši navštívili rodné domy troch vizionárov.

Posledný celý deň smerom na letisko v Lisabone sa zastavili na prehliadke viacerých kláštorov a kostolov ako prehliadka kláštora Batalha, prehliadka hlavného mesta Portugalska - katedrála Se, kostol sv. Antona Paduánskeho, návšteva okrajovej štvrte Belém - v minulosti významný prístav, odkiaľ do sveta vyplávali objavitelia a dobyvatelia. Torre de Belém (veža - slúžila ako pevnosť i maják) kláštor a chrám sv. Hieronýma - majstrovské dielo manuelovského slohu, pamätník moreplavcov - je venovaný zámorským objavom.

Bohoslovci a predstavení tak mali možnosť byť na miestach kde sa pred viac ako 100 rokmi v roku 1917 trom deťom Lucii, Hyacinte a Františkovi zjavila Panna Mária. 

Z celého srdca si želáme, aby nám Panna Mária Fatimská pomáhala vyprosovať u Nebeského Otca silu, trpezlivosť, odpúšťanie, aby sme mali otvorené srdcia pre premenu seba a potreby svojich blížnych. Len takáto púť má hlbší zmysel.

Viac informácií o zjavení vo Fatime nájdete a prečítate TU. Pozrieť film o Fatime TU.

[nggallery id="61"/]