Rímskokatolícka cirkev | Biskupstvo Rožňava

Misionár Božieho milosrdenstva z Indie zavítal na Horehronie

Nadačný fond CREDO v spolupráci s biskupským úradom Rožňava a dekanátom Brezno privítali katolíckeho kňaza otca Jamesa Manjackala z Indie. Ten sa spolu s veriacimi, ktorí zavítali na duchovnú obnovu, modlil za tento kraj, ako aj za celé Slovensko.

Duchovné exercície sa uskutočnili v Aréne Brezno, ktorá od 20. do 22.4.2018 hostila viac ako 3 tisíc veriacich. Účastníci boli predovšetkým z okolia Brezna a celého Slovenska, ale taktiež aj z Českej republiky, Maďarska, dokonca aj z Chorvátska. Tieto národnostné rozdiely zanikli pri spoločnej modlitbe a slávení svätých omší. Svojou prítomnosťou nás na nedeľnej svätej omši poctil aj rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik. Otec biskup na nedeľu dobrého pastiera v kázni vyzýval ľudí k modlitbám za svojich kňazov vo farnostiach. Zároveň povzbudzoval k odhodlaniu ku kňazským povolaniam a rodičov podnecoval ku zachovávaniu kresťanských hodnôt v rodinách. Táto svätá omša bola otvorená pre všetkých a špeciálne na ňu prišli ďalšie stovky veriacich.

Otec James povzbudzoval ku vytrvaniu vo viere, obzvlášť v týchto neľahkých časoch. Dával dôraz na neustále čerpanie Božích milostí. Každý deň je potrebné pýtať si silu od Pána Boha, v podobe Jeho Ducha Svätého, a nechať sa Ním viesť v každodenných životných situáciách.

Tieto tri dni v Brezne boli krásny požehnaný čas, kedy vládla láska, pokoj, pokora a úcta. Veľká vďaka patrí miestnym, ktorí si akciu zobrali za svoju. Obetovali svoj čas a úsilie, využili svoje talenty a vytvorili tak úžasnú rodinnú atmosféru. Na tejto duchovnej obnove pomáhalo celkovo viac ako 60 dobrovoľníkov.

Páter Manjackal je po duchovnej obnove veľmi vyčerpaný, avšak veľmi šťastný, že práve tu, v tomto krásnom prostredí, sa mohol spolu s veriacimi modliť za Božie milosrdenstvo a uzdravenie pre ľudí a pre celé Slovensko.

[ngg_images source="galleries" container_ids="69" display_type="photocrati-nextgen_basic_slideshow" gallery_width="320" gallery_height="240" cycle_effect="fade" cycle_interval="10" show_thumbnail_link="1" thumbnail_link_text="[Show picture list]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]