Rímskokatolícka cirkev | Biskupstvo Rožňava

ZOSTÁVA POSLEDNÝ TÝŽDEŇ NA REGISTRÁCIU NA P15

image (2)Na Národné stretnutie mládeže P15, ktoré sa uskutoční na prelome leta v Poprade, sa už prihlásilo vyše dvetisíc ľudí. Okolo 400 z nich tvoria dobrovoľníci. Pridá sa k nim i vyše tristo rehoľníkov, ktorý sa zúčastnia na jednom z bodov programu. Vyplýva to zo štatistiky, ktorú týždeň pred uzavretím oficiálnej on-line registrácie oznámil registračný tím P15. Rada KBS pre mládež a univerzity, ktorá podujatie organizuje s dobrovoľníkmi, zároveň upozorňuje, že záujemcovia majú posledných sedem dní na prihlásenie.

"Aktuálne evidujeme viac než dvetisíc mladých ľudí. Pozývame aj ďalších. Prihlásiť sa dá vyplnením formulára na oficiálnej stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk. Z organizačných dôvodov do 14. júla 2015. Po tomto dátume sa dá registrovať na mieste, ale bez možnosti získať ubytovanie a stravu," hovorí Ondrej Chrvala, hlavný zodpovedný za prípravu P15, ktorá nadväzuje na akciu podobných rozmerov R13, ktorá sa konala v roku 2013 v Ružomberku. Išlo o alternatívu pre tých, ktorí nemohli vycestovať na Svetové dni mládeže v Rio de Janeira. Navštívili ju tisícky mladých z viacerých krajín.

Ďalšie informácie o registrácii je možné postupne nájsť na stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk. Aktuálne je možné navštíviť celé podujatie (spolu s ubytovaním a stravou) za 30 €. Lacnejšie vstupy majú k dispozícii zdravotne postihnutí. Dobrovoľníci zaplatia za celý prípravný týždeň pred akciou a podujatie 15 eur. Novinkou je možnosť zakúpiť si vstupenku na jeden deň. Neplnoletí účastníci budú musieť mať súhlas rodičov. Registrácia je platná po uhradení a prijatí registračného poplatku, pokyny pre platbu nájdu záujemcovia na webe.

Komunikačný tím P15