Rímskokatolícka cirkev | Biskupstvo Rožňava

Rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik v Starej Haliči

Otvorenie brány milosrdenstva v ĽuborečiMons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup, zavítal na Tretiu adventnú nedeľu (13. 12. 2015) do farnosti Stará Halič, kde ho čakal bohatý duchovný program: dopoludnia o 9:00 hod. slávil sv. omšu vo Filiálnom kostole sv. Petra a Pavla v Tomášovciach, kde posvätil nový zvon sv. Juraja; o 11.00 hod. predsedal sláveniu sv. omše vo Filiálnom kostole Božieho milosrdenstva v Ľuboreči, kde otvoril jubilejnú bránu milosrdenstva a požehnal novú sochu sv. Jána Pavla II.

Popoludní sa otec biskup sa zúčastnil na pobožnosti k Sedembolestnej Panne Márii, ktorá býva každý mesiac 13-teho vo Farskom kostole sv. Juraja v Starej Haliči.

Fotografie: [caption id="attachment_1480" align="alignnone" width="300"]Požehnanie zvona v Tomášovciach Požehnanie zvona v Tomášovciach[/caption] [caption id="attachment_1486" align="alignnone" width="300"]Otvorenie brány milosrdenstva v Ľuboreči Otvorenie brány milosrdenstva v Ľuboreči[/caption] [caption id="attachment_1482" align="alignnone" width="300"]Požehnanie sochy sv. Jána Pavla II. v Ľuboreči Požehnanie sochy sv. Jána Pavla II. v Ľuboreči[/caption] [caption id="attachment_1483" align="alignnone" width="300"]Pobožnosť v Starej Haliči Pobožnosť v Starej Haliči[/caption] [caption id="attachment_1484" align="alignnone" width="300"]Pobožnosť v Starej Haliči Pobožnosť v Starej Haliči[/caption] [caption id="attachment_1485" align="alignnone" width="300"]Pobožnosť v Starej Haliči Pobožnosť v Starej Haliči[/caption]