Rímskokatolícka cirkev | Biskupstvo Rožňava

Možnosti sledovania svätých omší cez katolícke masmédiá

Počas obdobia, kedy sú zakázané verejné bohoslužby, opäť vám pripomíname možnosti sledovania sv. omší cez katolícke masmédia, zvlášť v nedele.

Vysielacie časy sv. omší:

Sväté omše vysielané z Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie v Televízii LUX budú v období od 11. 3. do 23. 3. 2020 v nasledovných časoch:

Pondelok – Piatok o 7:00, 12:00, 19:00;
Sobota 7:00;
Nedeľa 15. 3. 2020 o 10:30 a 18:00
Nedeľa 22. 3. 2020 o 10:00 a o 18:00

Rádio LUMEN  –  od stredy 11. marca si vypočujú poslucháči denne v priamom prenose svätú omšu z rozhlasovej kaplnky sv. Michala Archanjela v Banskej Bystrici hneď dvakrát:

ráno                                o   8:30

večer v tradičnom čase o 18:00

Katolícke masmédiá budú vysielať sv. omše zo svojich kaplniek 

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20200310022

 

Počas prenosov omší povzbudzujeme k duchovnému svätému prijímaniu

Duchovné sväté prijímanie

Najláskavejší Ježišu! Aká veľká by bola moja nevďačnosť, keby som zasa zhrešil, keď som už toľko ráz pocítil Tvoje milosrdenstvo! Práve teraz očakávam nový dôkaz Tvojej lásky. Moje srdce veľmi túži spojiť sa s Tebou. Keďže Ťa sviatostne prijať nemôžem, príď teda ku mne duchovne. Pane Ježišu, príď mi do mysle a spravuj moje myšlienky, príď mi do srdca a spravuj moje hnutia, príď mi do duše, aby som sa s Tebou spojil a bol večne spasený. Klaniam sa Ti, prítomnému v mojom srdci a celkom sa s Tebou spájam. Priateľ mojej duše, nedovoľ, aby som sa niekedy od Teba odtrhol. Vďaky Ti vzdávam, predrahý Spasiteľ, za milosť duchovného spojenia. Ži vo mne večne a nech ja ostávam v Tebe naveky. Amen.

Alebo kratšie:

Môj Ježišu, verím, že si v Prevelebnej Oltárnej Sviatosti z lásky ku mne skutočne prítomný. Klaniam sa Ti a milujem Ťa nadovšetko. Z lásky k Tebe ľutujem všetky svoje hriechy. Chcem sa hriechov chrániť. Moja duša túži po Tebe. Ale keďže Ťa teraz sviatostne prijať nemôžem, príď aspoň duchovne so svojou milosťou do môjho srdca. Objímam Ťa a spájam sa celkom s Tebou. Nedaj, aby som sa niekedy od Teba odlúčil. Amen.


Poznámka: Na túto možnosť upozornili viaceré farnosti; ide o modlitbu svätého Alfonza.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20200310027

 

odporúčame pravidelne sledovať našu stránku a tiež

stránku www.tkkbs – ďalšie správy