Rímskokatolícka cirkev | Biskupstvo Rožňava

Biblický večer v Cirkevnej základnej škole v Lučenci

DSCN5486V piatok 8. apríla 2016 sa svätou omšou vo Farskom kostole v Lučenci začal Biblický večer Cirkevnej základnej školy sv. Jána Bosca v Lučenci. Hlavným celebrantom bol miestny pán kaplán vdp. Stanislav Andrek. V homílii sa prítomným o živosti a aktuálnosti Božieho slova prihovoril vdp. Patrik Balázs, farský administrátor v Čoltove.

Program potom pokračoval v priestoroch cirkevnej školy prednáškou vdp. Patrika Balázsa najprv pre druhý stupeň ZŠ o evanjeliovom podobenstve o márnotratnom synovi (Lk 15, 11-32) a následne vo forme prerozprávaného príbehu aj pre prvý stupeň ZŠ. Pri záverečnej modlitbe a zapálenou sviečkou deti odprosili Pána za všetky svoje prehrešky voči rodičom.

Staršie deti sa venovali pochopeniu textu tohto biblického podobenstva aj vo forme kresby a v záverečnej modlitbe v školskej Kaplnke bl. Zdenky Schelingovej prejavili vzájomnú bratskú lásku a poďakovali Pánu Bohu za jeho milosrdenstvo.

Na záver stretnutia si deti pozreli poučný dokumentárny film so svedectvami obrátenia v dôsledku dotyku Boha a jeho slova.

IMG_20160408_180954 DSCN5485 DSCN5530