Rímskokatolícka cirkev | Biskupstvo Rožňava

Inagurácia novovymenovaného rožňavského biskupa J.E. Mons. Stanislava Stolárika

Dňa 16.5.2015 o 10.00 hod. sa v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave uskutoční slávnostné uvedenie do úradu rožňavského biskupa J.E. Mons. Stanislava Stolárika.

V súvislosti s touto slávnosťou uvádzame niekoľko organizačných pokynov:

-       pre kňazov a diakonov – liturgická farba je červenená. Miesto v Katedrále je potrebné zaujať najneskôr do 9.30 hod. Pre zaparkovanie sú k dispozícii parkoviská na Námestí baníkov, ako aj parkoviská pri mestskom cintoríne (oproti NsP sv. Barbory).

-       pre laikov – pre parkovanie sú k dispozícii parkoviská na Námestí baníkov, ako aj parkoviská pri mestskom cintoríne (oproti NsP sv. Barbory). V prípade, že by boli parkoviská plné, je možné zaparkovať na všetkých štandardných parkoviskách v meste (bez poplatku). Pre tých, ktorí sa do Katedrály Nanebovzatia Panny Márie nevmestia, sú k dispozícii dve veľkoplošné obrazovky spoločne s ozvučením (jedna pred Katedrálou a druhá za Katedrálou)

Všetci ste srdečne pozvaní na túto slávnosť a tešíme sa na stretnutie s Vami.

A püspök atyáknak, a következő szervezési szempontokat ajánljuk figyelmükbe:
A püspökatyákat kérjük, hogy 09.30-ra legyenek a püspökhivatalban, ahol további instrukciókat kapnak. Miseruhát minden püspök kap a hivatalban.
Papok és szerpapok. Legkésőbb, 09.40-re mindenki foglalja el a kijelölt helyeket a székesegyházban, hozzanak magukkal piros színű stólát.
Parkolási lehetőség: püspökök:04801  Rožňava, Námestie baníkov 21, vagy a főtéren a parkoló hely
papok és hívek számára parkolási lehetőség: főtér, kórház parkoló helye és más parkolók a centrum közelében (Tesco, Billa)
A szentmise kivetítőkken is lesz sugározva.
Szeretettel várunk mindenkit.