Rímskokatolícka cirkev | Biskupstvo Rožňava

V sobotu sa vo Fiľakove stretli zasvätení Rožňavskej diecézy

Tohoročný deň zasväteného života sa v Rožňavskej diecéze slávil vo františkánskom kostole vo Fiľakove. Asi 40 zasvätených - rehoľných kňazov, sestier, bratov, ku ktorým sa pridali niektorí diecézny kňazi a veriaci z Fiľakova a okolia prežívali vzácnosť a važnosť chvíle, ktorú umocnila skutočnosť, že v tento deň sme začali prvú pobožnosť fatimských sobôt v rámci deviatníka prípravy na zasvätenie diecézy Nepoškvrnenému srdcu Panny Márie.
Program sa začal privítaním putovnej sochy Panny Márie fatimskej a spomínanou pobožnosťou. Nasledovala svätá omša, ktorej predsedal o. biskup Stolárik. Po sv. omši program pokračoval prednáškou a spoločným obedom v priestoroch kláštora bratov františkánov.
Otec biskup o slávení dňa zasvätených: [audio mp3="http://burv.sk/wp-content/uploads/2017/02/Den-zasv-RV.mp3"][/audio]
[ngg_images source="galleries" container_ids="50" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="126" thumbnail_height="95" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="1" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Show as slideshow]" template="/home/op026500/www_root/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]