Rímskokatolícka cirkev | Biskupstvo Rožňava

Pozvánka na kňazský deň Rožňavskej diecézy za účasti mládeže

katedralaV sobotu 17. septembra 2016 pozývame všetkých kňazov Rožňavskej diecézy na kňazský deň do Rožňavy pri príležitosti 13. výročia návštevy sv. Jána Pavla II. v Rožňave.

Ďakovná svätá omša sa začne o 10:00 hod. v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie.

Bude to vhodná príležitosť spoločne sa poďakovať Pánu Bohu za túto vzácnu návštevu a zdieľať kňazské spoločenstvo a jednotu s diecéznym biskupom pri spoločnom slávení Eucharistie v modlitbe za našu diecézu.

K účasti na tomto kňazskom dni osobitným spôsobom pozývame aj mládež našej diecézy, aby sa spoločne so svojimi duchovnými otcami poďakovali za príkladné svedectvo života sv. Jána Pavla II., veľkého priateľa mladých. Súčasťou liturgického slávenia bude aj požehnanie a umiestnenie kríža v katedrálnom chráme, pri ktorom 13. septembra 2003 na Podrákoši slávil tento veľký pápež svätú omšu.

Povzbudzujeme všetkých k osobnej prítomnosti, aby sme na príhovor sv. Jána Pavla II. vyprosili pre našu diecézu hojnosť Božieho požehnania a taktiež nové duchovné povolania.

USMERNENIE PRE KŇAZOV:

Keďže v dňoch 15.-17. 9. 2016 sa v Rožňave konajú Dni mesta a jarmok bude Námestie baníkov pre dopravu uzavreté. Parkovanie je možné v nádvorí Biskupského úradu - prístup z križovatky ul. Čučmianska a Špitálska smerom na Nám. baníkov - v tom čase bude táto časť ulice v obojsmernej prevádzke.

Liturgický sprievod z rozhodnutia otca biskupa z Biskupského úradu nepôjde. Prosíme kňazov, aby prišli do sakristie katedrály.